MANCHESTER BY THE SEA

Manchester by the Sea… Bu güzel filmi ilk izleyişimde yeni bir referans noktası bulmuş olmak çok mutlu etmişti beni. Bu düşünceyle filmi onlarca kez izledim ve senaryosundaki sadeliği nasıl yarattığını anlamaya çalıştım.

Filmin sinopsisini, tretmanını ve senaryosunu kağıda döktüm. Her bir diyaloğun, mizansenin üzerinde durmak istedim. Filmin tretmanını çıkarmak özellikle sahne organizasyonunu görmek adına çok faydalı oldu.

Tüm bunların ardından filmin dramaturjisine dair kendimce bir fikir edindim diyebilirim. Senaryo metni için aldığım notlar biraz dağınık olduğundan ötürü şimdilik sadece filmin tretmanını paylaşmak istiyorum. Umarım işinize yarar.

Manchester by the Sea – Sinopsis

Lee Chandler, hademelik yapan, tek göz bir evde yalnız başına yaşayan bir adamdır. Bir gün doğup büyüdüğü Manchester şehrinden acil bir telefon alır. Kalp hastası abisi hastaneye kaldırılmıştır. Lee hastaneye vardığında abisinin öldüğünü öğrenir ve bir süre bu şehirde bulunmak zorunda kalır. Lee yetim kalan yeğeni Patrick’in hayatını yoluna sokmaya çalıştığı sırada trajik geçmişiyle yüzleşmeye başlar ve bu trajediyi kaldıramayıp hademelik işine geri döner. Yeğeni Patrick ise bir aile dostu tarafından evlatlık edinilmiştir.

Not: İtalik kısımlar Flashback sahnelerdir.

Manchester by the Sea – Tretman

 1. Tekne: Yaz ayları… Manchester kıyılarında bir tekne hareket halindedir. Teknede Lee ve Joe adlı iki kardeş ve Joe’nin oğlu Patrick vardır. Joe tekneyi sürmekte, Lee ve yeğeni Patrick ise güvertede şakalaşmaktadırlar.
 2. Lee’nin hademe olarak çalıştığı binanın önü: Kış ayları… Her yer karla kaplıdır. Lee elindeki kar küreğiyle binanın önündeki karları temizlemektedir.
 3. Lee’nin çalışmaya gittiği 1. daire: Lee yaşlı bir adamın klozetini tamir etmektedir. Klozet tamir edilebilecek durumda değildir. Yaşlı adam yakınmaya başlar. Lee oralı değildir.
 4. Lee’nin hademe olarak çalıştığı binanın önü: Kar yağmaktadır. Lee elindeki çöpleri çöp kutusuna atar.
 5. Lee’nin çalışmaya gittiği 2. daire: Lee yaşlı bir kadının avizesini tamir etmektedir. Kadın bu sırada telefon görüşmesi yapmaktadır.
 6. Lee’nin hademe olarak çalıştığı binanın önü: Her yer yeniden karla kaplanmıştır. Lee elindeki kar küreğiyle binanın önündeki karları temizlemektedir.
 7. Lee’nin çalışmaya gittiği 3. daire: Lee klozet tamir etmektedir. Ev sahibi kadın Lee’ye teşekkür edip içeriye geçerek telefon görüşmesi yapar. Telefonla görüştüğü kişiye Lee’den etkilendiğini -Lee’nin duyabileceği bir şekilde- söyler. Lee işini bitirip kapıya yönelir. Kadın Lee’ye bahşiş verir ve Lee şaşkın bir şekilde parayı alıp çıkar.
 8. Lee’nin hademe olarak çalıştığı binanın önü: Kar yağmaktadır. Lee elindeki çöpleri çöp kutusuna atar.
 9. Lee’nin çalışmaya gittiği 4. daire: Lee evin banyosundadır. Ev sahibi banyonun tavanının su akıttığını söylemekte, Lee ise bunun mümkün olmayacağını anlatmaktadır. Ev sahibi kadın Lee’yle yakınlık kurma çabası içindedir. Lee kadına yüz vermez. Kadın öfkeyle Lee’yi kapı dışarı eder.
 10. Lee’nin patronunun ofisi: Lee’nin patronu Lee’ye komşuların onun suratsızlığından şikayetçi olduğunu söyler. Lee patronuna onlardan özür dilemeyeceğini söyler. Patronu Lee’nin sırtından geçindiği için bunu alttan alır.
 11. Bar: Lee barda bira içmektedir. Yanında oturan bir kadın Lee ile tanışmak için bilerek birasını Lee’nin üzerine döker. Lee’den beklediği yakınlığı bulamaz. Lee içmeye devam eder. Sarhoş olmuştur. Barın diğer ucundan iki erkek Lee’ye bakar. Lee onların yanına gider. Neden baktıklarını sorar ve onlarla kavga eder. Bardan çıkarılır.
 12. Lee’nin evi: Lee yaşadığı eve gelir. Televizyonun önünde uyuya kalır.
 13. Lee’nin hademe olarak çalıştığı binanın önü: Her yer yeniden karla kaplanmıştır. Lee elindeki kar küreğiyle binanın önündeki karları temizlemektedir. Lee’nin telefonu çalar ve abisi Joe’nun hastaneye kaldırıldığını, durumunun ciddi olduğunu öğrenir. Lee telefondaki kişiye bir buçuk saat sonra orada olacağını söyler.
 14. Lee’nin arabası: Lee Manchester’a doğru yola çıkmıştır. Patronuna bir süreliğine Manchester’a gideceğini, yerine birinin bakacağını söyler.
 15. Hastane koridoru: Lee koşarak hastaneye girer. Joe’nin arkadaşı George bir hemşire ile birlikte koridorda beklemektedir. Lee George’a abisinin durumunu sorar. George öldüğünü söyler. Lee donuk bir şekilde kalır. Doktor gelir. Lee’ye ölüm sebebinin kalp durması olduğunu söyler. Lee George’tan aileden bazı kimselere telefon etmesini rica eder. Bunlara Lee’nin eski karısı da dahildir. Lee doktor ile birlikte morga gider.
 16. Hastane asansörü: Lee asansörde doktor ile havadan sudan konuşur.
 17. Hastane odası: Joe hasta yatağında uzanmıştır. Odada Joe’nun eşi Elise, babası, kardeşi Lee ve hemşire vardır. Hemşire Joe’nun tahmini 5-10 yıllık ömrünün kaldığını söyler. Joe ve Lee bu durumu espriyle karşılarlar. Joe’nun eşi sinirlenir ve odayı terk eder.
 18. Hastane asansörü: Lee ve doktor asansör kapısının açılmasını beklemektedir.
 19. Morg: Lee ve doktor morga girer. Lee abisi Joe’nun ölü bedenine sarılır, onu öper.
 20. Hastane asansörü: Lee ve doktor asansörle üst kata çıkar.
 21. Hastane koridoru: Lee ve doktor George ve hemşirenin yanına gelirler. Lee onlara cenaze işlemlerinin nasıl olacağını sorar. Doktor bir şirketin bunu organize ettiğini söyler. George bu işlemleri yapabileceğini söyler. Lee teşekkür edip Joe’nun oğlu, yani yeğeni Patrick’e durumu anlatmaya gideceğini söyler.
 22. Tekne: Lee, Joe ve Patrick mutlu bir şekilde teknede balık tutmaktadırlar.
 23. Lee’nin arabası: Lee aracıyla Patrick’in okuluna doğru gitmektedir. Bu sırada Manchester manzaralarını izler.
 24. Tekne: Lee, Joe ve Patrick teknede hoşbeş etmektedirler. Tekne kıyıya yanaşır.
 25. Lee’nin eski evi: Lee çakırkeyif bir şekilde eve gelir. Eski karısı Randi ve üç çocuğuyla hasret giderir, eğlenir.
 26. Lee’nin arabası: Lee aracıyla Patrick’in okuluna doğru gitmektedir. Telefonda Patrick’in okul müdürü ile görüşmektedir. Okul müdürü Patrick’in hokey antrenmanında olduğunu söyler.
 27. Okul müdürünün odası: Okul müdürü Lee ile telefon görüşmesi yaptıktan sonra o sırada odada bulunan bir kadına arayanın Patrick’in amcası Lee Chandler olduğunu söyler. Kadın Lee Chandler ismini duyunca şaşırır.
 28. Hokey salonu: Patrick antreman yapmaktadır. Bir çocukla kavga eder. Hocası araya girer. Patrick’i kulübeye gönderir. Lee salona gelmiştir. Patrick amcasının yanına gider. Babasının öldüğünü öğrenir. Arkadaşları Patrick’i teselli eder. Patrick salondan ayrılmak üzere sahadan çıkar.
 29. Lee’nin arabası: Lee ve Patrick araçta Joe hakkında konuşmaktadır. Patrick babasını görmek istediğini söyler. Arabayla Hastanenin önüne gelirler.
 30. Morg: Patrick ve Lee Joe’yu görmek için morga girerler. Patrick babasına kısa bir bakış atıp çıkar.
 31. Lee’nin arabası: Patrick ve Lee Patrick’in yani ölen Joe’nun evinin önüne gelirler.
 32. Joe’nun evi: Lee ve Patrick eve girerler. Patrick arkadaşlarını arar ve eve çağırır. Lee pizza söyler. Patrick’in arkadaşları eve gelir. Lee mutfakta pizza yemektedir. Patrick ve arkadaşları hoşbeş ederler. Lee üst kattaki odaya çıkıp yatağa uzanır.
 33. Joe’nun odası: Lee yatakta uzanmıştır. Patrick odaya girer. Kız arkadaşının bu gece burada kalıp kalamayacağını sorar. Lee onay verir. Patrick babasının ölümünü annesine söyleyip söylememesi gerektiği konusunda Lee’den fikir ister. Lee onu aramaması gerektiğini söyler. Patrick iyi geceler dileyip odadan çıkar.
 34. Joe’nun evi: Joe, Lee ve Patrick eve girer. Joe’nun eşi Elise çıplak bir şekilde koltukta sızmıştır. Lee Patrick’i alıp odaya götürür. Joe eşinin üstünü örter.
 35. Joe’nun odası: Lee yatakta düşünceli bir şekilde uzanmıştır.
 36. Patrick’in odası: Patrick’in sevgilisi yatakta uyumuştur. Patrick bilgisayar başındadır. Annesine babasının öldüğünü bildiren bir mail gönderir.
 37. Joe’nun evi: Lee mutfakta oturmuş telefonla konuşmaktadır. Patrick’in kız arkadaşı gelip masaya oturur ve kahvaltı yapar. Patrick’te gelip masaya oturur. Lee telefonda cenaze işlemleriyle ilgilenen şirketle konuşmaktadır. Patrick’in sevgilisi Lee’ye Patrick’in yanında bunları konuşmaması gerektiğini söyler. Lee salona geçer ama hala sesi duyulmaktadır.
 38. Lee’nin arabası: Lee Patrick ve kız arkadaşını okula bırakır.
 39. Patrick’in hocasının odası: Patrick hocasıyla dertleşir.
 40. Lee’nin arabası: Lee ve Patrick avukata gitmek üzere yola çıkmışlardır. Yolda müzik dinlerler.
 41. Avukat bürosu – bekleme salonu: Patrick bekleme salonunda oturmuş, telefonuyla oynamaktadır.
 42. Avukat bürosu: Avukat Lee’ye Joe’nun onu Patrick için vasi olarak gösterdiğini söyler. Lee buna şaşırır. Bundan haberi yoktur.
 43. Lee’nin eski evi: Lee ve arkadaşları evde masa tenisi oynamaktadır. Hepsi sarhoştur. Kokain içmişlerdir. Lee’nin eski karısı Randi onların yanına gelip gürültüyü kesmelerini ve dağılmalarını ister.
 44.  Avukat bürosu: Lee camdan dışarı bakar, düşüncelere dalmıştır.
 45. Lee’nin eski evinin bahçesi: Lee ve Randi Lee’nin arkadaşlarını yolcu ederler.
 46. Avukat bürosu: Lee başı önde düşüncelere dalmıştır.
 47. Lee’nin eski evinin bahçesi: Lee arkadaşlarına seslenerek şakalaşır. Hepsi gittikten sonra eve girer.
 48. Lee’nin eski evi: Lee karısı Randi’ye yarın evi temizleyeceğinin sözünü verir. Sarhoştur, Randi ile şakalaşır.
 49. Avukat bürosu: Avukat Lee’ye seslenir. Lee onu duymaz.
 50. Market yolu: Lee yiyecek bir şeyler almak için markete gider.
 51. Avukat bürosu: Avukat Lee’ye vasi olmak zorunda olmadığını söyler.
 52. Avukat bürosu – bekleme salonu: Sekreter Patrick’e bir şeyler içip içmeyeceğini sorar. Patrick teşekkür eder.
 53. Market: Lee marketten yiyecek bir şeyler satın alır.
 54. Avukat bürosu: Avukat Lee’ye Patrick’in annesinin vasi olup olamayacağını sorar. Lee reddeder.
 55. Market yolu: Lee eve doğru yürür. Ayağı kayar ve yere düşer. Tekrar kalkıp yürümeye devam eder.
 56. Lee’nin eski evinin bahçesi: Lee’nin evi yanmaktadır. Karısı çığlıklar içerisindedir. Bütün mahalle toplanmıştır. Lee’nin bütün çocukları evdeki yangında can vermiştir. Sabaha doğru Lee’nin eşi Randi ambulans ile hastaneye götürülür. Lee yangında kül olmuş çocuklarının cesetlerinin torbalara koyulduğunu görür. Fenalık geçirir. Abisi Joe ona destek olmaya çalışır.
 57. Avukat bürosu: Lee avukata teşekkür edip çıkar.
 58. Karakol: Lee ve Joe babaları ifade vermek üzere karakola gelmiştir. Lee karşısındaki iki polise olup bitenleri anlatır. O gece kokain içtiklerini, alkol aldıklarını… Çocuklar üşümesin diye şömineyi yaktığını ve markete gittiğini söyler. Kapağı kapatmayı unutmuştur. Polisler Lee’yi serbest bırakırlar. Lee odadan çıkar çıkmaz bir polisin silahını kapıp kendini öldürmeye çalışır. Polisler buna engel olur.
 59. Avukat bürosu – bekleme salonu: Lee Patrick’i çağırır ve avukat bürosundan ayrılırlar.
 60. Sokak: Lee ve Patrick sokakta konuşmaktadırlar. Lee vasisi olduğunu söyler. Tekneyi satıp satmama konusunda tartışırlar. Yoldan geçen bir adam Lee’nin Patrick’e karşı küfürlü konuşmasına tepki verir. Tartışırlar. Patrick Lee’yi arabaya bindirir.
 61. Tekne: Lee ve Patrick limandaki teknelerine gelirler. George ile tekneyi satma konusunda fikir alışverişi yaparlar. Patrick satmama konusunda ısrar eder. Lee ile tartışırlar. Lee George’a vasi olmak isteyip istemediğini sorar. Patrick konuyu kapatır. Tekneden ayrılırlar.
 62. Liman yolu: Patrick Lee’ye annesinden bahseder. Lee buna bozulur.
 63. Lee’nin arabası: Lee ve Patrick cenaze evi şirketine gitmek için yola çıkarlar.
 64. Cenaze evi şirketi: Lee sorumlu kişiyle konuşur. Patrick etraftaki eşyalarla oyalanmaktadır.
 65. Cenaze evinin önündeki sokak: Lee ve Patrick arabaya doğru yürümektedirler. Lee Joe’nun cesedinin bir süre gömülemeyeceğini, dondurucuya koyulacağını söyler. Patrick buna karşı çıkar, çözüm bulmaya çalışır. Lee bunun mümkün olmadığını söyler. Hava soğuktur, arabaya koşarlar.
 66. Lee’nin arabası: Lee ve Patrick arabada ısınmaya çalışırlar. Hala Joe’nun cesedinin dondurucuya koyulmasını tartışırlar. Patrick kendisini ikinci kız arkadaşı Sandy’e bırakmasını ister. Lee onu Sandy’nin evine bırakır.
 67. Joe’nun evi: Lee fırında yemek ısıtmaktadır.
 68. Sandy’nin evi: Sandy, Patrick ve diğer arkadaşları müzik yapmaktadırlar.
 69. Sandy’nin evinin önü: Lee arabasıyla Patrick’i almaya gelmiştir. Sandy’nin annesi Jill Lee’nin yanına gelir. Onu eve davet eder, Lee kabul etmez. Jill Patrick’in yemek yiyeceğini söyler. Lee sonra gelip onu alacağını söyler ve gider.
 70. Sandy’nin evi – oda: Patrick ve Sandy sevişmektedirler. Jill onları yemeğe çağırır. Toparlanıp çıkarlar.
 71. Sandy’nin evi – salon: Patrick, Sandy ve Jill yemek yemektedirler.
 72. Sandy’nin evinin önü: Lee Patrick’i almaya gelmiştir. Jill Patrick’i yolcu eder.
 73. Lee’nin arabası: Lee ve Patrick eve gitmek üzere yola çıkarlar.
 74. Joe’nun evi – salon : Lee hokey maçı izlemektedir. Telefon çalar, arayan eski eşi Randi’dir. Randi Lee’ye baş sağlığı diler ve cenazeye katılmak istediğini söyler. Lee bunu onaylar. Randi hamile olduğunu ve yeni eşiyle birlikte geleceğini söyler. Lee bunu da onaylar. Telefon kapanı ve Lee düşüncelidir.
 75. Joe’nun evi – Patrick’in odası: Patrick yatakta uzanmıştır ama uyuyamıyordur.
 76. Joe’nun evi – Joe’nun yatak odası: Lee televizyon seyretmektedir, düşüncelidir.
 77.  Cenaze evi: Lee, Patrick ve George cenaze törenine gelen misafirleri karşılamaktadır. Randi eşiyle birlikte gelmiştir. Patrick’in iki kız arkadaşı da buradadır. Tören yapılır. Misafirler yavaş yavaş giderler.
 78. Joe’nun evi: Lee ve Patrick eve gelmiştir. Patrick kız arkadaşını çağırmak ister. Lee onaylamaz. Patrick taşınmak istemediğini söyler. Lee bunu da kabul etmez.
 79. Joe’nun evinin önü: Lee Manchester’ı terk etmek üzere eşyalarını arabasına yükler. Joe ve Patrick ona yardım etmektedir. Vedalaşırlar ve Lee arabasıyla uzaklaşır.
 80. Joe’nun evi – mutfak: Patrick acıkmıştır, buzdolabında bir şeyler aramaktadır. Buzluktan donmuş bir tavuğu çıkarır. Babasını hatırlar. Tavuğu buzluğa koymak ister ama buzluk bir türlü kapanmaz. Patrick ağlamaya başlar. Lee gelir, olayı anlamaya çalışır. Patrick odasına kaçar.
 81. Joe’nun evi – Patrick’in odası: Patrick odada ağlamaktadır. Lee kapıyı kırar içeri girer. Patrick uyuyana kadar yanında kalır.
 82. Lee’nin evi: Joe ve Patrick Lee’ye ziyarete gelmiştir. Joe Lee’ye yeni mobilyalar aldırtır.
 83. Joe’nun evi: Lee ve Patrick kahvaltı ettikleri sırada taşınma konusunda tartışırlar.
 84. Lee’nin arabası: Lee Patrick’i okula bırakır. Patrick kız arkadaşlarıyla selamlaşır. Lee’den para ister. Lee para verir. Patrick bu paraları teknenin motorunu tamir ettirmek için aldığını söyler.
 85. Lee’nin evi: Lee Manchester’a taşınmak üzere eşyalarını toplar. Ölen çocuklarının fotoğraflarını özenle kutuya yerleştirir. Arabasına taşır.
 86. Joe’nun evi – Joe’nun odası: Lee eşyalarını Joe’nun odasına yerleştirir. Ölen çocuklarının fotoğraflarını masaya yerleştirdiği sırada kötü olur. Pencerenin camına yumruk atar, eli kesilir. Telefon çalar, arayan Patrick’in annesi Elise’tir. Lee telefonu açar ama cevap vermeyip kapatır.
 87. Joe’nun evi: Lee ve Patrick yemek yemektedirler. Patrick Lee’nin sargılı elinin durumunu sorar. Lee üstün körü bir şekilde cevaplar.
 88. Joe’nun evi – Joe’nun odası: Lee cam kırıklarını süpürmektedir. Patrick odaya gelir ve annesinin suratına telefonu kapatmasının sebebini sorar. Lee Patrick’e annesinin alkoliklikten çıktığını anlarsa onunla görüşeceğine izin vereceğini söyler.
 89. Liman: Lee tekneyi sürmesi için Patrick’i limana getirmiştir.
 90. Tekne: George Patrick’e tekneyi sürmeyi öğretir.
 91. Liman: Lee limandaki eski bir arkadaşının yanına gelir, iş ister. Arkadaşı ona uygun bir şeyler bakacağını söyler ama sadece geçiştirmiştir onu. Lee iş bulmak için limandaki diğer arkadaşlarına uğrar.
 92. Lee’nin arabası: Lee Gerge’un evinden Patrick’i alır. Patrick’i Sandy’nin evine bırakmaya götürür. Patrick Lee’den Sandy’nin annesini yarım saatliğine oyalaması için ricada bulunur. Lee istemeye istemeye kabul eder.
 93. Sandy’nin evi: Sandy, Patrick ve diğer arkadaşları müzik yapmaktadırlar.
 94. Sandy’nin evi – salon: Sandy’nin annesi Jill ve Lee karşılıklı bira içmektedirler. Lee Jill’in ilgisine karşı kayıtsızdır.
 95. Sandy’nin evi – oda: Patrick ve Sandy sevişmek üzeredirler fakat Patrick’in sakarlığı tutar.
 96. Sandy’nin evi – salon: Jill Lee’den sıkılır ve Sandy’nin odasının önüne gider. Lee’nin kayıtsızlığından dem vurur.
 97. Lee’nin arabası: Patrick Lee’ye bozuk atar.
 98. Joe’nun evi – Patrick’in odası: Patrick uyuyordur.
 99. Lee’nin arabası: Lee Patrick’i annesinin yanına götürür.
 100. Elise’in evi: Elise oğlunu karşılar. Sevgilisi ile tanıştırır. Lee Patrick’i bırakıp gider. Patrick Elise ve Elise’in sevgilisi yemeğe otururlar. Patrick ve Elise’in sevgilsi birbirlerinden hoşlanmazlar.
 101. Lee’nin arabası: Patrick annesinin yanında yaşadığı olumsuz havayı Lee’ye anlatır.
 102. Joe’nun evi – Patrick’in odası: Patrick annesinin sevgilisinden gelen maili okur. Mailde dolaylı yoldan onu istemedikleri yazıyordur.
 103. Joe’nun evi – salon: Patrick televizyon izlemektedir. Lee gelip onun keyfini yerine getirme teşebbüsünde bulunur. Patrick oralı olmaz.
 104. Joe’nun evi: Lee antika silahlara bakmaktadır. Patrick gelir ve bu silahları satıp tekneye yeni motor almaya karar verirler.
 105. Tekne: Lee, Geroge ve Patrick tekneye yeni motoru takarlar.
 106. Tekne: Lee Patrick ve Sandy tekneyle Manchester kıyılarında gezinirler.
 107. Lee’nin arabası: Lee Patrick ve Sandy’i Joe’nun evine bırakır.
 108. Joe’nun evi – Patrick’in odası: Patrick ve Sandy sevişmiştir. Yan yana uzanmışlardır.
 109. Sokak: Lee Manchester sokaklarında dolaşır. Bu esnada eski eşi Randi ile karşılaşır. Randi bir arkadaşıyla yeni doğmuş bebeğini gezdirmeye çıkmıştır. Randi Lee’ye bebeğini gösterir. Randi’nin arkadaşı arabayı almaya gider. Randi Lee ile konuşmak ister. Randi geçmişte ona söylediği kötü şeyler için özür diler. Onu hala sevdiğini söyler. Lee onunla bu konuyu konuşamaz. İkisi de kötüleşir. Lee dayanamayıp gider.
 110. Manchester’da bir bar: Lee barda içmektedir. Biriyle çarpışır ve kavga çıkar. George ayırmaya çalışır ama Lee kavga etmeye devam eder.
 111. George’un evi: George ve eşi Lee’nin yaralarını silerler. Lee dayanamaz ve ağlamaya başlar.
 112. Joe’nun evi: Patrick ve Lee birbirlerine destek olurlar. Lee yorgun düşmüştür.
 113. Joe’nun evi: Lee televizyon izlerken uykuya dalar. Rüyasında kızlarını görür. Lee uyanır ve evde duman olduğunu görür. Koşup ocağı kapatır.
 114. Lee’nin arabası: Lee George’un evine gider.
 115. George’un evi: Lee George ve eşiyle konuşur.
 116. Lee’nin arabası: Lee Joe’nun evine döner.
 117. Joe’nun evi: Lee Patrick’e onu George’ların evlat edineceğini söyler. Patrick taşınmayacağı için mutludur ama Lee’den ayrılmak istemez. Lee Patrick’e Manchester’da kalamayacağını söyler.
 118. Joe’nun evinin önü: Patrick canı sıkkın bir şekilde yürür, mezarlıkta oyalanır.
 119. Lee’nin çalıştığı yeni binadan bir ev: Lee tesisat tamiri yapmakta ve tepesinde dikilen yaşlı adamla hoşbeş etmektedir.
 120. Avukat bürosu: Lee ve George Patrick’in vasi olayı için evrak imzalamaktadırlar.
 121. Mezarlık: Lee, Patrick, George, Randi ve diğer yakınların hepsi mezarlıktadır. Joe’nun cesedi gömülmektedir.
 122. Mezarlığın alt sokağı: Lee ve Patrick yürümektedirler. Patrick dondurma satın alır. Lee yerde lastik bir top bulur, sektirir. Patrick gelir ve birlikte yürümeye devam ederler. Bu sırada Patrick’in gelecekte nerede üniversite okuyacağı, Lee’nin yeni işi üzerine laflarlar. Birlikte lastik topu sektirirler.
 123. Tekne: Lee ve Patrick teknede balık tutmaktadırlar…
Siteler Arasında Geçiş Yap
Puan verin...
[Oy Sayısı: 4 Puan: 5]